Yüksek Ödeme Yapan AdSense Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?

Sitenizde Google AdSense reklamları yayımlıyorsanız, amacınız reklamlardan kazanabileceğiniz en yüksek parayı kazanmak olmalıdır. Ancak AdSense de tıklama başına ödenen paralar, her reklam için aynı değil.

 AdSense anahtar kelimeler, bize daha yüksek TBM olan reklamları bulamamıza yardımcı olur.

AdSense anahtar kelimeler nedir?.

Yüksek ödeme almak için, AdSense anahtar kelimeler neden önemlidir?.

Bu makalede çok basit bir yöntemden bahsedeceğiz. Yüksek ödeme yapan AdSense anahtar kelimeleri bulmak için kullanabileceğiniz en basit yöntem budur.

Yüksek ödeme yapan Google AdSense anahtar kelimeler nasıl bulunur?

Basit bir Google araması yapmak, belirli bir anahtar kelimenin gücünü (TBM maliyetinin ve reklam veren taleplerinin durumunu) gösterebilir.

Tamam, bu, tahmini TBM değerini bir para biriminde göstermek için değildir.

Ancak anahtar kelimedeki rekabeti göstermesi ve tıklama başına daha yüksek ödeme yapıldığını anlamak bakımından faydalıdır.

Bize nasıl yardımcı olur?:

Bu yöntem, belirli anahtar kelimenin veya arama terimi için, daha fazla reklam veren olup olmadığını size gösterecektir.

Daha fazla reklam veren, daha fazla TBM anlamına gelir; bu, daha fazla para demektir.

Zaten Google Adsense’in çalışma şeklini az çok biliyor olmalısınız.

Bir anahtar kelime için ne kadar çok reklam veren varsa, en iyi yeri kapmak isteyen daha yüksek teklif vermek zorundadır.

Buda bize yüksek ödeme yapan AdSense anahtar kelimelerini bulmamız için yardımcı olacaktır.

Yukarıda da belirttiğim gibi, yapmanız gereken şey Google da bir arama yapmaktır. Hedeflediğiniz anahtar kelimeyi, tarayıcınıza yazın ve arama yapın. Arama sırasında her hangi bir reklam engelleyici kullanmayın.

Şimdi bu aramayı AdSense anahtar kelimeler bulmak için nasıl kullanacağız ona bakalım.

Ben MP3 kelimesi için bir arama yaptım. İşte sonuçlar.

AdSense anahtar kelimeler nasıl bulunur?

Gördüğünüz gibi, 3 milyondan fazla sonuç çıkmasına karşın, sayfada hiç bir reklam yok.

Google ilk arama sonucu sayfasında herhangi bir reklam göstermiyorsa (veya çok az reklam gösteriyorsa), bu konunun / nişinin karlı olmayabileceğinin açık göstergesi . 

Bu konuyla ilgili yazarsanız ve binlerce ziyaretçi alsanız bile, bu yayınlardaki

Adsense reklam kalitesi çok daha az ve ucuz olacak.

Sonuçta, bu yayınlardan gelen TBM çok daha az olur ve blogunuz AdSense’den önemli miktarda gelir sağlamaz.

Şimdi başka bir arama yapalım.

Bu defa SEO için bir arama yaptım.

AdSense anahtar kelimeler

Gördüğünüz gibi SEO kelimesi için bir çok reklam çıktı.

Eminim onun nasıl çalıştığını tahmin edebilirsiniz. Daha fazla reklam, belirli anahtar kelime veya konuyla ilgili daha fazla reklam verenin teklif verdiği anlamına gelir.

Daha fazla reklam veren, kesinlikle daha yüksek bir TBM anlamına gelir İçeriğiniz / yayınınız bu tür reklamları gösterebilirse, muhtemelen önceki örnekteki ‘mp3 ‘ten daha iyi bir TBM alırsınız .


GÖZDEN KAÇIRILMAMASI GEREKENLER:
  • Burada TBM daha yüksek olan anahtar kelimeleri bulmaya odaklandık. Ancak yinede tam rakamı bilmiyoruz. Bunu bulmak için Google Adwords veya ücretli başka bir araç kullanabilirsiniz.
  • Potansiyel olarak TBM yüksek olan anahtar kelimeleri bulduk.Ancak rekabetin yüksek olduğu kelimeler olduğunu gözden kaçırmamak gerekir. Bu konuda makale yazdığınızda, Google aramalarında ilk sıralarda çıkmanız pek kolay olmayacaktır.

Bunu nasıl kullanmalıyız?

Öncelikle AdSense anahtar kelimeler, Google reklamlarından daha yüksek paralar kazanmak isteyenler için çok önemlidir.

Google AdSense içeriğe dayalı bir reklam ağıdır.Buda demek oluyor ki, sitenizde çoğunlukla sizin içeriğinizle alakalı reklamları gösterecektir.

İçeriğinizin belli bir konusu yoksa, her telden yazılar varsa, rastgele ve herkese gösterilen reklamlar gösterilecek ve bunlardan tıklama başına alacağınız paralar çok düşük olacaktır.

Ancak niş bir siteniz varsa, o zaman içeriğinizle alakalı reklamlar daha fazla gösterilecektir. Yani belli anahtar kelimeleri hedeflemiş olan reklam verenlerin reklamları gösterilecektir. Buda daha yüksek TBM demektir.

Yüksek ödeme potansiyeli olan AdSense anahtar kelimeler tespit edildiğinde, o kelimelerin etrafında içerik oluşturmak, gösterilen reklamların alaka düzeyini ve tıklama başına ödenen bedeli arttıracaktır.

Sitenize AdSense reklamlarını ekleyerek para kazanabilirsiniz. Ancak makul paralar kazanmak istiyorsanız, bundan daha fazlasını yapmanız gerekir.

Yalnızca para kazanmayı düşünerek bir site kurmak ve yazmak konusunda daha önce “bunu asla yapmayın” demiştim. Ama sadece AdSense reklamlarını hedefleyerek para kazanmak için bir site açabilirsiniz.

Bunu yapmanız demek, saçma sapan bir site açmanız anlamına gelmez. Değerli

AdSense anahtar kelimeler bulup, (Bunu her yazı için yapmalısınız) bu kelimelerin etrafında mükemmel içerikler oluşturun.

Sitenize toplamda 300 kadar makale oluşturun, ve isterseniz yeni makaleler yazmayı bırakın. Ama en azından haftada bir defa bir makaleyi güncelleyin.

Epik içeriklerden oluşan böyle bir site ile, AdSense reklamlarından tatmin edici gelirler elde edebilirsiniz.

Dünyada bunu yapan pek çok site var. Sizinde onlardan eksik bir yanınız olmadığına göre, sizde bunu başarabilirsiniz. Benim kazancım sadece AdSense reklamlarına bağlı olsa, bunu kesinlikle yapardım.

Bu makalede, yüksek ödeme yapan AdSense anahtar kelimeler bulmanın çok basit bir yolundan bahsettik. Umarım faydalı olur.

Bol kazançlı siteleriniz olsun.

Bir yorum bırakın: 12 yorum