Tavsiye siteler

Kriterler arasında Alexa sıralaması vs gibi speküle edilebilecek araçlar bulunmamaktadır. Sitelerin yeni yada eski olmaları bir önem arz etmemekete dir.


Konu seçimleri, içeriği sunuş biçimleri, tasarım, kitlelerine ne düzeyde hitap ettikleri gibi sadece insanlara dokunan özellikleri kriter olarak alınmaktadır.


wpmavi

7.5 

WPMAVİ


Wpmavi, WordPress başta olmak üzere, SEO, Blog sitesinden para kazanma,WordPress temaları ve eklentileri gibi konularda detaylı rehberler sunar.

Wpmavi adına aşına olmayan blog yazarı neredeyse yoktur diyebiliriz. İnsanların 100 - 200 kelimelik makaleler yazarak bir yerlere gelmeye çalıştığı blog dünyasında, derinlemesine rehberlerle kendine çok önemli bir yer açmayı başardı.


Tasarımsal anlamda sitenin çok iyi olduğunu söylemek zor belki, ancak yetersiz tasarıma rağmen içeriğin sunuş biçimi çok başarılı. Belki yazı fontunun biraz daha büyük olması iyi olabilirdi. Ama her şeye rağmen sunum çok iyi.


En popüler içeriği blog açmak konusundaki detaylı rehberidir. Muhtemelen sitede en çok okunan yazı da budur.


Sitenin her yerinden fırlayan can sıkıcı reklamları wpmavi de göremezsiniz. Bu yönüyle de örnek bir site.


Wpmavi aynı zamanda site kurulumu, site taşıma, bloglar için SEO hizmeti gibi ücretli hizmetlerde sağlamakta.


mandalasanatı

7

MANDALA SANATI


Mandalasanatı, çoğunlukla hobi olarak mandala'yı seçenlere yönelik bir site olsa da, bunun dışında farklı hobilere de pencere açan bir site.

Mandalasanatı, tam olarak hedeflediği kitleyi çok iyi yakalayan bir site.


İçeriğin sunuş biçimi oldukça iyi. Anlatım tarzı, görsel desteklerin kullanılması noktasında ne eksik ne fazla.


Reçine takı nasıl yapılır? ve Anne sütünden kolye yapımı yazıları en çok ilgi gören içeriklerden sadece ikisi.


Temelde mandala olmak üzere farklı hobilerden de bahseden, izlediği çizgi itibarıyla işin kurdu olduğunu iddia eden bir çok siteye örnek teşkil edebilecek bir site.


Tasarım noktasında ise göz yormayan, içeriğin son derece kolay okunduğu, karmaşadan uzak bir seçim yapılmış. Görsel manada daha iyi olabilirdi ama başarısız da değil.


Mandala sanatı keyifli bir hobi edinmek için uğrağınız olabilir.


anne mutfak perisi

7

ANNEMUTFAK PERİSİ


Annemutfakperisi pratik yemek tariflerini ve anneliğe dair bazı paylaşımları bulabileceğiniz son derece dolu bir site.


Yemek tarifleri yayımlayan siteler tüm dünyada popülerdir. Ülkemizde ise ne yazık ki semaye sahibi kuruluşların siteleri bu alanı domine etmekte.


Annemutfakperisi tüm bu olumsuzluklara rağmen sürekli yenileri eklenen yemek tarifleri ile istikrarlı bir çizgide ilerlemekte.


Adeta bir haber sitesi gibi gün içinde sıklıkla farklı tariflerin siteye eklendiğini görebilirsiniz.


Son derece net ve gereksiz teferruatlar dan arındırılmış biçimde verilen tarifler, hemen herkesin kolaylıkla kendine ziyafet çekebileceği türden.


İçeriği sunuş biçimi oldukça başarılı. Yazı fontları, paragraf kullanımı, biçimlendirmeler gibi okumayı kolaylaştıracak detaylar oldukça iyi.


Genel olarak tasarım noktasında çok iyi olduğunu söylemek zor, ama öyle çok da sırıtan rahatsız eden bir tasarıma da sahip değil.


Sadece reklam için oluşturulmuş yemek siteleri yerine, son derece basit tariflerle kendi ev yemeklerinizi yapmanıza yardımcı olacak bir site isterseniz annemutfakperisi'ne bir göz atın.


site önerileri

6

Hunters of Book


Site üzerinde kitap satabilir, satın alabilir yada takas yapabilirsiniz.

Site üzerinden sıfır yada ikinci el kitapları satmanıza yada takasa yapmanıza olanak tanıyan son derece güzel bir site Hunter of Book.


Kitapların satışından komisyon alınmıyor. Ayrıca satın almak yada takas yapmak istediğiniz bir kitap olduğunda, doğrudan satıcı yada takas yapan kişi ile irtibata geçiyorsunuz. 


Alışveriş yada takas, kişiler arasında gerçekleşiyor, bu konuda sitenin hiç bir dahli yok.


Bunun yanında sıkıntı yaşamanız durumunda şikayet edebiliyorsunuz. Ancak henüz bu konuda sıkıntı yaşayan birine rast gelmedim ve bizzat deneyimlediğim de de oldukça memnun kaldım.


Piyasada sahafları dolaşarak bile zor bulabileceğiniz kitapları dahi bu sitede bulabilirsiniz. Ayrıca normal satış fiyatlarının çok çok altında bir bedelle kitap satın almanın keyfi de bir başka.


Site tasarım anlamında da oldukça iyi sayılır. Sadece hizmet ettiği amaca odaklı ve oldukça şık.


Kitap okumayı seven herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir site. 


mimarın günlüğü

5

MİMARIN GÜNLÜĞÜ


Mimari konular hakkında, daha ziyade kişisel gözlem ve düşüncelerin paylaşıldığı bir site.

Mimarın günlüğü, adından da anlaşılacağı gibi mimarlık ile alakalı yazıların bulunduğu bir blog, 


Mimari konusunda bilgi sahibi de değilim, ilgimin olduğunu da söyleyemem. Ancak meslek çevrelerinin ilgisini çekebilecek bir blog.


İçerik sunumu fena değil. Mimari gibi teknik bir konudaki siteden insan ister istemez biraz daha fazla görsel ve çizim kullanımını bekliyor.


Bu konuda sitenin yeterli olduğunu düşünmüyorum.


Tasarım noktasında çok basit olduğunu düşünüyorum. Basitlik bazen en mükemmel seçimdir, ancak bu site için bunun en mükemmel seçim olduğunu söyleyemem.Görsel manada yüksek kalitede bir tasarımın olması çok daha farklı bir hava katacaktır.


Her şeye rağmen bu tür niş sitelerin çoğalması gerektiğine olan inancım nedeniyle bu listede yer vermek istedim.


suskumru

6.5

SUSKUMRU


Kişisel sitelere olumlu örnek olarak gösterebileceğimiz az sayıda siteden birisidir Suskumru.

Sanat, edebiyat, teknoloji, bilim... aklınıza gelebilecek her konuda yazılar bulabilirsiniz suskumru'da.


Kişisel blogların bir çoğu yararsız ve sıkıcı içerikler üretmek konusunda birbiriyle yarışırken, suskumru kendine has tutarlı bir çizgide ilerliyor.


Tasarım noktasında Voice teması seçimi doğru bir seçim olmuş. Son derece şık ve göz yormayan bir görünüme sahip.


Fakat suskumrunun en büyük eksikliği içeriği sunuş biçiminde ne yazık ki.


Uzun paragrafların okuma konusunda yaşattığı sıkıntı düzeltilmesi gereken önemli bir konu.


Kişisel blogları okumaktan hoşlananlar için suskumru dikkate değer bir seçenek olabilir.


Benide öner

Blog trafiğini arttırma

Sitemi burada göster

Sitenizi bu alana eklemek isterseniz kurucusu ve siteniz hakkında kısa bilgileri  aozkanwp@gmail.com mail adresimize gönderin. 


Gönderilen tüm sitelerin eklenmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Eklenmeyen siteler için neden eklenmediği hakkında bir geri bildirimde bulunmuyoruz ama talep edilirse nedenlerini de ayrıca mail adresinize bildiririz.


© 2019 Ukalablog.com| Gizlilik politikası |