Web siteniz İçin Doğru bir WordPress Temasını Nasıl Seçersiniz?

WordPress kullanmaya yeni başladıysanız web sitenizin içeriğine uygun bir web tasarım teması WordPress seçmek sizin için zorlayıcı bir süreç olabilir. WordPress konusunda uzmanlaşan kullanıcılar dahi web siteleri için doğru temayı ararken oldukça fazla çaba sarf edebiliyorlar.
Bu nedenle, web siteniz için bir WordPress teması seçerken aklınızda bulundurmanız gereken faktörleri bir araya getirdim.


Savaşın Yarısını Hazırlık Yaparak Kazanabilirsiniz

Estetik açıdan güzel bir WordPress teması için arayışa geçmeden önce, temel olarak ihtiyaçlarınızı belirlemek en doğru yaklaşım olacaktır. Ne aradığınızı belirlemek için web sitenizin en önemli özelliğinin ne olacağına karar verin. Başlarken size yardımcı olması için kendinize sorabileceğiniz sorular şunlar olabilir:

  1.  Ne tür bir web sitesi istiyorum?
  2. Web sitemin amacı ne?
  3. Web sitemin bir blog içermesini istiyor muyum?
  4. Kurduğum web sitemin en çok hangi özelliği ile bilinmesini istiyorum?
  5. Benim için ne tür kişiselleştirme özellikleri önemli?

İçeriğinize Uygun Bir Tema Kullanın

Web siteniz, ziyaretçilerinizin beklentilerini karşılamalı. Bir WordPress teması, insanların sizin web sitenizden beklediği özellikleri, atmosferi ve görünüşü web sitenizin sahip olmasını sağlamalıdır.


Renkler Web sitenizi Çekici Hale de Getirebilir Onu Tamamen Yok da Edebilir

Renk oldukça şaşırtıcı bir olgudur. Renklerin duygularımız ve modumuz üzerinde büyük bir etkisi var, ayrıca web sitenizin ve markanızın başarısında da büyük bir role sahip. Bu nedenle, satın almayı düşündüğünüz WordPress temasının sınırsız sayıda rengin kullanımına izin verdiğinden ya da en azından markanız veya web siteniz için kullanmak istediğiniz renkleri desteklediğinden emin olun.


Duyarlılık Artık Bir Opsiyon Değil

Mobil cihaz kullanımının aralıksız arttığı bu günlerde duyarlı web tasarımı bir zorunluluk haline geldi. Tamamen duyarlı web siteleri daha iyi kullanıcı deneyimi sağlarken duyarlı tasarımlar diğer pek çok yararınaek olarak arama motoru sıralamalarında daha yukarılarda olabiliyorlar.
Duyarlı bir web sitesine sahip değilseniz, şimdi tam zamanı. Şanslısınız ki, Template Monster oldukça çeşitli duyarlı WordPress teması koleksiyonuna sahip.


Ücreti Bir Tema Hakkında Çok Fazla Bilgi Verir

WordPress dünyasında, tema anlamında iki seçeneğiniz var: ücretsizler ve ücretli olanlar. Her ikisinin de artı ve eksi yönleri mevcut.
Genellikle premium temalar daha çeşitli kişiselleştirme seçenekleri sunar ki bu da sizin tamamen özgür kalmanızı sağlar. Ek olarak, ücretli tema geliştiricileri devamlı güncellemeler sağlarken farklı seçenekleri de size sunar.
Genellikle, ücretsiz WordPress teması geliştiricileri güncelleme ve destek sağlamaz, ayrıca aynı temayı kullanan diğer web sitelerinden kendi web sitenizin ön plana çıkmasını sağlayacak kişiselleştirme fırsatını da bulamayabilirsiniz.


SEO Destekli Temalar Aramaya Değer

WordPress, piyasadaki en önemli SEO destekli içerik yönetimi sistemi uygulamalarından biri olup harika temalar işinizi daha da kolaylaştırabilir.
SEO destekli WordPress teması seçmek, çevrimiçi bulunabilirliğiniz açısından oldukça önemli. WordPress kullanmaya yeni başlayanlar için temaların kodunu inceleyip SEO desteğini analiz etmeleri oldukça zor olabilir.
Bu sizin için de geçerliyse, oluşturduğu temanın SEO destekli bir tema olduğunu söyleyen bir tema geliştiricisinin dediklerine güvenmenizi öneririm.
SEO uyarlı sayfalara sahip bir WordPress teması hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bu blog sayfasını okuyabilirsiniz.


WordPress’in Gerçek Gücünü Eklentileri Belirler

WordPress’in ünlenmesini sağlayan özelliği, eklentiler kullanarak neredeyse her şeyi elde edebilme kapasitesini size sağlamasıdır.
Bu nedenle, W3 Total Cache ve WordPress SEO by Yoast gibi olmazsa olmaz eklentileri ve tabii ki kullanmayı planladığınız diğer WordPress eklentilerini destekleyen bir WordPress temasına sahip olmalısınız.


WordPress Desteğine Ulaşabiliyor Olmak Harika Bir Avantaj

Her zaman kullandığınız WordPress temasını bozma olasılığınız vardır. Bu gibi durumlarda, sorunu kendi başınıza çözmeye çalışmak yerine profesyonel destek almak çok daha mükemmel bir yol olacaktır.
Template Monster temaları dahil pek çok premium WordPress geliştiricileri, oluşturdukları WordPress temaları için 7/24 ücretsiz destek veriyor.


2018 yılı için en iyi WordPress temalarından bazıları:

Monstroid 2 – Çok Amaçlı WordPress Teması

template monster

Demo | Daha fazla bilgi için


BeDentist – Dış Hekimi ve Medikal WordPress Teması

template monster

Demo | Daha fazla bilgi için


EasyJet – Çok Amaçlı WordPress Teması

çok amaçlı wordPress teması

Canlı Demo | | Daha fazla bilgi için


Diginamic – Dijital Şirket WordPress Teması

wordpress şirket teması

Canlı Demo  – Daha fazla bilgi için


Benzer okuma önerileri
Bu içerikle eşleşecek kadar alakalı yazı bulunamadı.

Bir yorum bırakın: 0 yorum